Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  flirtaciousem's Rating My Rating
1
Blade 1998,  R)
2
Blade II 2002,  R)
3
Blade: Trinity 2004,  R)
4
Freddy vs. Jason 2003,  R)
5
Havoc 2005,  R)
6
She's the Man 2006,  PG-13)
7
Little Man 2006,  PG-13)
8
The Best Man (Unhitched) 2006,  R)
9
Man on Fire 1987,  R)
10
Honey 2003,  PG-13)
Honey
wat can i say but a brill film
11
Bring It On 2000,  PG-13)
12
Bring It On Again 2004,  PG-13)
13
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
14
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
Save the Last Dance 2
good film dance moves are brill
15
Shall We Dance 2004,  PG-13)
16
I'll Always Know What You Did Last Summer 2006,  R)
17
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
better than the others
18
The Barber 2001,  R)
19
Beauty Shop 2005,  PG-13)
20
Barbershop 2002,  PG-13)
21
Barbershop 2 - Back in Business 2004,  PG-13)
22
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
23
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
24
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
25
13 Ghosts 1960,  Unrated)
26
District B13 (Banlieue 13) 2004,  R)
27
Assault on Precinct 13 2005,  R)
28
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
29
Get Rich or Die Tryin' 2005,  R)
30
50 First Dates 2004,  PG-13)
31
Child's Play 1988,  R)
32
Child's Play 2 1990,  R)
33
Child's Play 3 1991,  R)
34
Seed Of Chucky 2004,  R)
35
Bride of Chucky 1998,  R)
36
Halloween 1978,  R)
37
Halloween III - Season of the Witch 1982,  R)
38
Halloween II 1981,  R)
39
Halloween H2O 1998,  R)
40
Halloween - Resurrection 2002,  R)
41
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988,  R)
42
Biker Boyz 2003,  PG-13)
43
The Lost Boys 1987,  R)
44
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
brilliant better than the 1st 1
45
Bad Boys 1995,  R)
46
American Pie 1999,  R)
47
American Pie 2 2001,  R)
48
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
49
American Dreamz 2002,  PG-13)
50
An American Haunting 2006,  PG-13)
51
American Wedding 2003,  R)
52
American Outlaws 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments