My Favorite Movies
| flipchic420's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 2 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 3 |
The 13th Warrior 1999, R) |
|
| 4 |
Romper Stomper 1993, NC-17) |
|
| 5 |
Suburbia 1983, R) |
|
| 6 |
American History X 1998, R) |
|
| 7 |
Akira 1988, R) |
|
| 8 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 9 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 11 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 13 |
The Doom Generation 1995, R) |
|
| 14 |
True Romance 1993, R) |
|
| 15 |
Eyes Wide Shut 1999, R) |
|
| 16 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 18 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Braveheart 1995, R) |



















