My Favorite Movies
| flickyyy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Thirteen 2002, R) |
|
| 3 |
Into the Blue 2005, PG-13) |
|
| 4 |
London 2005, R) |
|
| 5 |
Next 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Van Helsing: The London Assignment 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Wrong Turn 2003, R) |
|
| 9 |
Wrong Turn 2: Dead End 2007, Unrated) |
|
| 10 |
The Haunting 1963, G) |
|
| 11 |
An American Haunting 2006, PG-13) |
|
| 12 |
The Skeleton Key 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Hostel 2006, R) |
|
| 14 |
Hostel: Part II 2007, R) |
|
| 15 |
The Devil's Rejects 2005, R) |
|
| 16 |
The Sleeping Dictionary 2003, R) |
|
| 17 |
Sin City 2005, R) |
|
| 18 |
Dark Water 2002, PG-13) |
|
| 19 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Hide and Seek 2005, R) |
|
| 21 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 22 |
Baby Boy 2001, R) |
|
| 23 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 25 |
All You've Got 2006, PG-13) |
|
| 26 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 27 |
Save the Last Dance 2 2006, PG-13) |
|
| 28 |
7 Virgins (7 virgenes) 2006, Unrated) |
|
| 29 |
Bedazzled 1968, PG-13) |
|
| 30 |
Don't Say a Word 2001, R) |
|
| 31 |
Hostage 2005, R) |
|
| 32 |
Monster 2003, R) |
|
| 33 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 34 |
Uptown Girls 2003, PG-13) |
|
| 35 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 36 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 37 |
The Pacifier 2005, PG) |
|
| 38 |
Beauty Shop 2005, PG-13) |
|
| 39 |
Taxi 2004, PG-13) |







































