My Favorite Movies


  fleacircus's Rating My Rating
1
Bagdad Cafe 1987,  PG)
2
Dangerous Liaisons 1988,  R)
3
Kiki's Delivery Service 1989,  G)
Kiki's Delivery Service
I named my kitten Kiki because of this movie. :) Love it!
4
The Triplets of Belleville 2003,  PG-13)
5
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies) 1988,  Unrated)
6
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
7
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
8
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
9
The Silence of the Lambs 1991,  R)
10
Monsters, Inc. 2001,  G)
11
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
12
Men in Black 1997,  PG-13)
13
Along Came Polly 2004,  PG-13)
14
Durval Discos 2002,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments