My Favorite Movies
| flawyldchyld's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
August Rush 2007, PG) |
|
| 2 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 7 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 8 |
Road House 1989, R) |
|
| 9 |
Six Pack 1982, PG) |
|
| 10 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 11 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 12 |
Field of Dreams 1989, PG) |
|
| 13 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 14 |
Billy Jack 1971, PG) |
|
| 15 |
The Trial of Billy Jack 1974, PG) |
|
| 16 |
Billy Jack Goes to Washington 1977, PG) |
















