My Favorite Movies
| flavakirl's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Diary of a Mad Black Woman 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 4 |
Little Man 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Two Can Play That Game 2001, R) |
|
| 6 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Friday 1995, R) |
|
| 8 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 9 |
Friday After Next 2002, R) |
|
| 10 |
Madea's Family Reunion 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Soul Food 1997, R) |
|
| 12 |
Soul Plane 2004, R) |
|
| 13 |
Bride of Chucky 1998, R) |
|
| 14 |
Kingdom Come 2001, PG) |
|
| 15 |
The Fighting Temptations 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Romeo Must Die 2000, R) |
|
| 17 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Once Were Warriors 1994, R) |
|
| 19 |
Space Jam 1996, PG) |
|
| 20 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 21 |
Coach Carter 2005, PG-13) |
|
| 22 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 23 |
Beauty Shop 2005, PG-13) |
|
| 24 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 25 |
Save the Last Dance 2 2006, PG-13) |
|
| 26 |
Deliver Us from Eva 2003, R) |
|
| 27 |
Transformers 2007, PG-13) |


























