My Favorite Movies
| flashdogcreep's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 2 |
Amazing Grace 2007, PG) |
|
| 3 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Titanic 1953, Unrated) |
|
| 9 |
Grease 1978, PG) |
|
| 10 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 11 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 12 |
The Lion King 1 1/2 2004, G) |
|
| 13 |
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998, G) |
|
| 14 |
Drumline 2002, PG-13) |
|
| 15 |
The Waterboy 1998, PG-13) |
|
| 16 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 17 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 18 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 19 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 20 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 21 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 22 |
The Exorcism of Emily Rose 2005, PG-13) |
|
| 23 |
Blue Crush 2002, PG-13) |























