My Favorite Movies


  flannery121's Rating My Rating
1
Infernal Affairs II 2003,  PG-13)
Infernal Affairs II
so good
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
3
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007,  Unrated)
4
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) ,  Unrated)
5
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
6
Tau man ji D (Initial D) 2005,  Unrated)
7
She's the Man 2006,  PG-13)
8
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
10
Tejing xinrenlei 2 (Gen-X Cops 2) (Gen-Y Cops) 2000,  R)
11
High School Musical 2006,  G)
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
14
What a Girl Wants 2003,  PG)
15
Over the Hedge 2006,  PG)
16
Cars 2006,  G)
17
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
nice movie
18
Sky High 2005,  PG)
19
Freaky Friday 2003,  PG)
20
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
21
Mean Girls 2004,  PG-13)
22
Finding Nemo 2003,  G)
23
White Chicks 2004,  PG-13)
24
Scary Movie 2000,  R)
25
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
26
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
27
50 First Dates 2004,  PG-13)
28
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
29
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
30
Home Alone 3 1997,  PG)
31
X-Men 2000,  PG-13)
32
Meet the Parents 2000,  PG-13)
33
Mulan 1998,  G)
34
What Women Want 2000,  PG-13)
35
Big Fat Liar 2002,  PG)
36
Fantastic Four 2005,  PG-13)
37
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
38
School of Rock 2003,  PG-13)
39
Failure to Launch 2006,  PG-13)
40
The Notebook 2004,  PG-13)
41
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
42
Shrek 2001,  PG)
43
American Pie 1999,  R)
44
A Cinderella Story 2004,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments