My Favorite Movies
| flameleca's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 2 |
Scent of a Woman 1992, R) |
|
| 3 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 4 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 5 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 6 |
The Departed 2006, R) |
|
| 7 |
Robin Hood: Prince of Thieves 1991, PG-13) |
|
| 8 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 9 |
Mystic River 2003, R) |
|
| 10 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 11 |
No Country for Old Men 2007, R) |
|
| 12 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 13 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 14 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 16 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 17 |
American History X 1998, R) |
|
| 18 |
Training Day 2001, R) |
|
| 19 |
Troy 2004, R) |
|
| 20 |
Sleepers 1996, R) |
|
| 21 |
Fracture 2007, R) |
|
| 22 |
Anger Management 2003, PG-13) |
|
| 23 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 24 |
Con Air 1997, R) |
|
| 25 |
Snatch 2001, R) |

























