Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  flameboi1138's Rating My Rating
1
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
2
Rambo (Rambo IV) 2008,  R)
3
Cloverfield 2008,  PG-13)
4
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
5
The Comebacks 2007,  PG-13)
6
You Got Served 2004,  PG-13)
7
Ghost Rider 2007,  PG-13)
8
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
9
Fantastic Four 2005,  PG-13)
10
Elektra 2005,  PG-13)
11
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
12
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
13
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
14
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
15
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
16
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
17
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
18
Spider-Man 2002,  PG-13)
19
Daredevil 2003,  PG-13)
20
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
21
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
22
X-Men 2000,  PG-13)
23
The Punisher 2004,  R)
24
Superman Returns 2006,  PG-13)
25
See No Evil 2006,  R)
26
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
27
Walking Tall 2004,  PG-13)
28
The Marine 2006,  PG-13)
29
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
30
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
31
Mortal Kombat 1995,  PG-13)
32
Mortal Kombat: Annihilation 1997,  PG-13)
33
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005,  PG-13)
34
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) 2006,  R)
35
Jackass: Number Two 2006,  R)
36
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
37
Van Helsing 2004,  PG-13)
38
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
39
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
40
Romeo Must Die 2000,  R)
41
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
42
Lethal Weapon 4 1998,  R)
43
Lethal Weapon 3 1992,  R)
44
Lethal Weapon 2 1989,  R)
45
Lethal Weapon 1987,  R)
46
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
47
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
48
Die Hard 1988,  R)
49
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
50
Rush Hour 1998,  PG-13)
51
Above the Law 1988,  R)
52
The Patriot 1998,  R)
53
The New Guy 2002,  PG-13)
54
War of the Worlds 2005,  PG-13)
55
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
56
Open Season 2006,  PG)
57
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
58
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
59
Scary Movie 2 2001,  R)
60
Scary Movie 2000,  R)
61
Remember the Titans 2000,  PG)
62
John Q 2001,  PG-13)
63
V for Vendetta 2006,  R)
64
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
65
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
66
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
67
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
68
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
69
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
70
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
71
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
72
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
73
Of Mice and Men 1992,  PG-13)
74
Hot Fuzz 2006,  R)
75
Click 2006,  PG-13)
76
Accepted 2006,  PG-13)
77
Black Dog 1998,  PG-13)
78
The Covenant 2006,  PG-13)
79
Cradle 2 the Grave 2003,  R)
80
Knight Rider 2008,  Unrated)
81
I Am Legend 2007,  PG-13)
82
Exit Wounds 2001,  R)
83
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
84
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
85
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
86
Sin City 2005,  R)
87
The Matrix 1999,  R)
88
Transformers 2007,  PG-13)
89
Wedding Crashers 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments