My Favorite Movies
| fitztwg's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 2 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 3 |
So I Married an Axe Murderer 1993, PG-13) |
|
| 4 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 5 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Garden State 2004, R) |
|
| 7 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 8 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 9 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 10 |
The King of Kong: A Fistful of Quarters 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 12 |
A Time to Kill 1996, R) |
|
| 13 |
The Negotiator 1998, R) |
|
| 14 |
Kiss Kiss, Bang Bang 2005, R) |














