My Favorite Movies


  fistykuffs's Rating My Rating
1
Crash 2005,  R)
2
The Man Without a Face 1993,  PG-13)
The Man Without a Face
great acting
3
Ransom 1996,  R)
Ransom
top draw drama from top actor
4
Rocky III 1982,  PG)
Rocky III
one of the best boxing flims around
5
Rocky IV 1985,  PG)
Rocky IV
shows u how gd sly is actor writer and driecter
6
Face/Off 1997,  R)
Face/Off
good action from mr.woo
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
good acting good shooting good direceting
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
one of the best
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
10
Saw III 2006,  R)
11
Saw II 2005,  R)
12
The Matrix 1999,  R)
13
Any Given Sunday 1999,  R)
14
Dog Day Afternoon 1975,  R)
Dog Day Afternoon
what perfromance from in my books the greatest actor alive
15
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
just awsome
16
The Crow 1994,  R)
The Crow
one of my favorite flims of all time
17
Backdraft 1991,  R)
18
GoodFellas 1990,  R)
19
The Fan 1996,  R)
20
Cop Land 1997,  R)
21
The Deer Hunter 1978,  R)
22
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
23
Scent of a Woman 1992,  R)
24
Saw 2004,  R)
25
Gladiator 2000,  R)
26
Spy Game 2001,  R)
Spy Game
not bad for pitt
27
Oldboy 2004,  R)
Oldboy
this is one shit hot flim i really love this it is really clever acted and played out the story is awsome
28
Rocky Balboa 2006,  PG)
29
Rocky 1976,  PG)
30
Kung Fu Hustle 2004,  R)
Kung Fu Hustle
stephen chow is shit hot fighter and this is my all time favorite asian flim the fight the dance sp

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments