My Favorite Movies


  Firestar12's Rating My Rating
1
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
see the movie awsome
2
Scary Movie 2 2001,  R)
3
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
4
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
Seen the film awsome
5
X-Men 2000,  PG-13)
X-Men
awsome film
6
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
X2: X-Men United
awsome film
7
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
8
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
seen it awsome movie too watch
9
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
10
Ladder 49 2004,  PG-13)
11
The Fog 2005,  PG-13)
The Fog
awsome film
12
Brokeback Mountain 2005,  R)
Brokeback Mountain
awsome film
13
Vampires 1998,  R)
Vampires
awsome film
14
Scream 2 1997,  R)
15
House of Sand and Fog 2003,  R)
16
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
awsome film
17
Inside Man 2006,  R)
Inside Man
want to see it
18
Ginger Snaps 2 - Unleashed 2004,  R)
19
Ginger Snaps Back - The Beginning 2004,  R)
20
Ginger Snaps 2000,  R)
21
Scream 1996,  R)
22
Scream 3 2000,  R)
23
Ice Age 2002,  PG)
Ice Age
awsome movie
24
Buffy the Vampire Slayer 1992,  PG-13)
Buffy the Vampire Slayer
Awsome film i enjoyed it
25
Interview with the Vampire 1994,  R)
26
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
want to see this movie
27
Zoom 2006,  PG)
Zoom
awsome film
28
Dracula 2000 2000,  R)
29
Van Helsing 2004,  PG-13)
30
Cars 2006,  G)
Cars
wsaw this film it is awsome i laughed my head off
31
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
awsome film
32
Dracula - Dead and Loving It 1995,  PG-13)
33
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
The Sixth Sense
awsome film
34
Dracula II: Ascension 2003,  R)
35
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
36
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
awsome film
37
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
awsome film
38
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
awsome movie ti made me laugh
39
Runaway Bride 1999,  PG)
Runaway Bride
awsome film
40
The Family Man 2000,  PG-13)
41
Ice Princess 2005,  G)
42
Medicine Man 1992,  PG-13)
43
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
awsome film
44
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
want to see it looks awsome
45
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
want to see
46
Lady in the Water 2006,  PG-13)
Lady in the Water
awsome movie i enjoyed it alot
47
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
48
Men in Black 1997,  PG-13)
Men in Black
awsome film
49
World Trade Center 2006,  PG-13)
World Trade Center
i want to see this film
50
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
seen movie awsome
51
Men in Black II 2002,  PG-13)
Men in Black II
awsome film
52
Those Magnificent Men in Their Flying Machines 1965,  G)
Those Magnificent Men in Their Flying Machines
awsome film
53
Dracula 3 - Legacy 2004,  R)
54
Superman Returns 2006,  PG-13)
Superman Returns
awsome film
55
The Outsiders 1983,  PG)
56
Grumpy Old Men 1993,  PG-13)
Grumpy Old Men
awsome film
57
Grumpier Old Men 1995,  PG-13)
Grumpier Old Men
awsome film
58
The Descent 2005,  R)
The Descent
want to see it
59
Max Keeble's Big Move 2001,  PG)
Max Keeble's Big Move
awsome film
60
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
see the movie awsome
61
Snakes on a Plane 2006,  R)
Snakes on a Plane
i want to see this film looks intresting
62
Accepted 2006,  PG-13)
Accepted
i want to see this film
63
Material Girls 2006,  PG)
64
The Illusionist 2006,  PG-13)
65
Failure to Launch 2006,  PG-13)
Failure to Launch
want to see it good movie
66
Factotum 2005,  R)
67
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
see the movie awsome
68
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
see the movie awsome
69
Fakers 2007,  R)
70
Nearing Grace 2005,  R)
71
Trust the Man 2006,  R)
72
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
see the movie awsome
73
Lemming 2005,  Unrated)
74
Cape of Good Hope 2004,  PG-13)
75
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
want to see it
76
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
see the movie awsome
77
Aquamarine 2006,  PG)
Aquamarine
want to see this flim
78
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
see the movie awsome
79
L'Enfant (The Child) 2006,  R)
80
Hoot 2006,  PG)
81
Sin City 2005,  R)
Sin City
seen it awsome film
82
RV 2006,  PG)
83
Silent Hill 2006,  R)
84
Honey 2003,  PG-13)
Honey
awsome movie you will you like it
85
Grease 1978,  PG)
Grease
awsome film i love it
86
Riding in Cars with Boys 2001,  PG-13)
87
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
i want to see it looks good
88
Casino Royale 2006,  PG-13)
89
Poseidon 2006,  PG-13)
Poseidon
Awsome film i love it
90
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
91
The Pink Panther 2006,  PG)
The Pink Panther
very good movie
92
Superbabies: Baby Geniuses 2 2004,  PG)
93
The Grudge 2 2006,  PG-13)
The Grudge 2
awsome movie i loved it
94
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
see the movie awsome
95
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
96
The Fox and the Hound 1981,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments