My Favorite Movies
| firebolt246's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 3 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 4 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 5 |
The Texas Chainsaw Massacre 1974, R) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 8 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 9 |
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975, R) |
|
| 10 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 11 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 12 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 13 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 14 |
Wolf Creek 2004, R) |
|
| 15 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 16 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 17 |
American Psycho 2000, R) |
|
| 18 |
Psycho 1960, R) |
|
| 19 |
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |




















