My Favorite Movies
| finetune8's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 2 |
Some Kind of Wonderful 1987, PG-13) |
|
| 3 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 4 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 5 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 6 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Dr. Who and the Daleks 1965, Unrated) |
|
| 8 |
Abbott and Costello Meet Frankenstein 1948, Unrated) |
|
| 9 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 10 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 11 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 12 |
Shanghai Knights 2003, PG-13) |
|
| 13 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 14 |
The Mask of Zorro 1998, PG-13) |
|
| 15 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 16 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
















