| |
filzabella's Rating |
My Rating |
| 1 |
it's the beginning...wad u xpect?
|
|
| 2 |
a bit draggy
|
|
| 3 |
my fav among the series
|
|
| 4 |
i love it... i actually watched 4 times!
|
|
| 5 |
Nice!!!
|
|
| 6 |
CUUTE!! cutest movie of 2007, or even EVER!
|
|
| 7 |
cool dance moves... nice songs... overall, great movie!
|
|
| 8 |
Love their final showdown!!
|
|
| 9 |
can't wait for the sequel...
|
|
| 10 |
|
|
| 11 |
|
|
| 12 |
no words can describe how wonderful the movie is! comedy n romantic... LOVE IT!
|
|
| 13 |
|
|
| 14 |
Love it! i feel that the fighting scenes are better compared to 'lion'
|
|
| 15 |
unexpected of "casanova"
|
|
| 16 |
wow!! best movie of the year!!
|
|
| 17 |
better than "the devil wears prada"
|
|
| 18 |
Hitch
2005, PG-13)
very funny...
|
|
| 19 |
|
|
| 20 |
|
|
| 21 |
|
|
| 22 |
|
|
| 23 |
very cute story...
|
|
| 24 |
illogical, but romantic
|
|
| 25 |
wad can i say? it's lovely
|
|
| 26 |
LOVE IT!!
|
|
| 27 |
|
|
| 28 |
nice story... but i'm confused with the ending...
|
|
| 29 |
|
|
| 30 |
a bit draggy but IT'S THE BEGINNING AFTER ALL!! it tells the whole story...
|
|
| 31 |
it's just the beginning of war... so, okay i guess
|
|
| 32 |
I LOVE THIS MOVIE!!!! it rawks!
|
|
| 33 |
revenge is sweet and definitely FUNNY!!
|
|
| 34 |
|
|
| 35 |
|
|
| 36 |
|
|
| 37 |
|
|
| 38 |
|
|
| 39 |
|
|
| 40 |
|
|
| 41 |
|
|
| 42 |
|
|
| 43 |
Sizzling hot!
|
|
| 44 |
|
|
| 45 |
|
|
| 46 |
|
|
| 47 |
|
|
| 48 |
my favourite cartoon movie in throghout my life!
|
|
| 49 |
|
|
| 50 |
|
|
| 51 |
|
|
| 52 |
|
|
| 53 |
|
|
| 54 |
|
|
| 55 |
|
|
| 56 |
|
|
| 57 |
|
|
| 58 |
|
|
| 59 |
|
|
| 60 |
|
|
| 61 |
|
|
| 62 |
L.O.V.E. I.T!!!!
|
|
| 63 |
|
|
| 64 |
|
|
| 65 |
|
|
| 66 |
|
|
| 67 |
|
|
| 68 |
|
|
| 69 |
|
|
| 70 |
|
|
| 71 |
|
|
| 72 |
|
|
| 73 |
|
|
| 74 |
|
|
| 75 |
|
|
| 76 |
|
|
| 77 |
|
|
| 78 |
|
|
| 79 |
|
|
| 80 |
|
|
| 81 |
|
|
| 82 |
|
|
| 83 |
|
|
| 84 |
|
|
| 85 |
|
|
| 86 |
|
|
| 87 |
|
|
| 88 |
|
|
| 89 |
|
|
| 90 |
|
|
| 91 |
|
|
| 92 |
|
|
| 93 |
|
|
| 94 |
|
|
| 95 |
i cried watching the movie! but what the heck, all these are only in movies/story book
|
|
| 96 |
|
|
| 97 |
|
|
| 98 |
|
|
| 99 |
it reali shows how high schools are reali all about... who are your true friends, who are mean, who are just plain mean, who are plastics, etc
|
|
| 100 |
|
|
| 101 |
|
|
| 102 |
|
|
| 103 |
|
|
| 104 |
|
|
| 105 |
|
|
| 106 |
|
|
| 107 |
|
|
| 108 |
|
|
| 109 |
|
|
| 110 |
|
|
| 111 |
|
|
| 112 |
|
|
| 113 |
|
|
| 114 |
|
|
| 115 |
|
|
| 116 |
|
|
| 117 |
|
|
| 118 |
modern city but SOO shakespear... haha
|
|
| 119 |
|
|
| 120 |
|
|
| 121 |
|
|
| 122 |
|
|
| 123 |
|
|
| 124 |
cute story... love the way the play the game
|
|
| 125 |
|
|
| 126 |
|
|
| 127 |
|
|
| 128 |
hysterical!
|
|
| 129 |
a romantic flick... dun reali like the sequel
|
|
| 130 |
|
|
| 131 |
|
|
| 132 |
|
|
| 133 |
hilarious!
|
|
| 134 |
|
|
| 135 |
|
|
| 136 |
|
|
| 137 |
|
|
| 138 |
|
|
| 139 |
|
|
| 140 |
|
|
| 141 |
|
|
| 142 |
|
|
| 143 |
|
|
| 144 |
|
|
| 145 |
|
|
| 146 |
|
|
| 147 |
|
|
| 148 |
|
|
| 149 |
|
|
| 150 |
|
|
| 151 |
|
|
| 152 |
|
|
| 153 |
|
|
| 154 |
|
|
| 155 |
|
|
| 156 |
|
|
| 157 |
|
|
| 158 |
|
|
| 159 |
|
|
| 160 |
|
|
| 161 |
a bit lame lar...
|
|
| 162 |
|
|
| 163 |
|
|
| 164 |
|
|
| 165 |
|
|
| 166 |
|
|
| 167 |
|
|
| 168 |
|
|
| 169 |
Click
2006, PG-13)
|
|
| 170 |
|
|
| 171 |
|
|
| 172 |
|
|
| 173 |
|
|
| 174 |
|
|
| 175 |
|
|
| 176 |
|
|
| 177 |
Prime
2005, PG-13)
|
|
| 178 |
|
|
| 179 |
TMNT
2007, PG)
|
|
| 180 |
|
|
| 181 |
|
|
| 182 |
|
|
| 183 |
|
|
| 184 |
Enough
2002, PG-13)
|
|
| 185 |
Honey
2003, PG-13)
|
|
| 186 |
|
|
| 187 |
Junior
1994, PG-13)
|
|
| 188 |
|
|
| 189 |
|
|
| 190 |
|
|
| 191 |
|
|
| 192 |
|
|
| 193 |
|
|
| 194 |
nice story. but they should have stick to the original casts like julia stiles as paige morgen
|
|
| 195 |
|
|
| 196 |
|
|
| 197 |
|
|
| 198 |
|
|
| 199 |
|
|
| 200 |
remembered Jumanji?? similar
|
|
| 201 |
|
|
| 202 |
|
|
| 203 |
Hilarious
|
|
| 204 |
|
|
| 205 |
|
|
| 206 |
|
|
| 207 |
|
|
| 208 |
Nice chick flick
|
|
| 209 |
|
|
| 210 |
Slightly disappointed with the show...:(
|
|
| 211 |
what a fairytale ending!!
|
|
| 212 |
interesting...
|
|
| 213 |
a bit lame
|
|
| 214 |
not really looking forward to the rest of the trilogy
|
|
| 215 |
too much talking
|
|
| 216 |
|
|
| 217 |
Alone
2007, Unrated)
interesting storyline
|
|
| 218 |
a lil' bit nonsensical
|
|
| 219 |
too much talking going on
|
|
| 220 |
nice story line, but can see the camera tricks
|
|
| 221 |
|
|
| 222 |
|
|
| 223 |
|
|
| 224 |
|
|
| 225 |
|
|
| 226 |
|
|
| 227 |
|
|
| 228 |
|
|
| 229 |
forget the waves! he's on snow!
|
|
| 230 |
|
|
| 231 |
cool moves on the dirt and surf board!
|
|
| 232 |
nice movie but disgusting when it comes to the partof eating the worms
|
|
| 233 |
|
|
| 234 |
|
|
| 235 |
Cars
2006, G)
|
|
| 236 |
|
|
| 237 |
|
|
| 238 |
Norbit
2007, PG-13)
|
|
| 239 |
|
|
| 240 |
|
|
| 241 |
|
|
| 242 |
|
|
| 243 |
|
|
| 244 |
|
|
| 245 |
|
|
| 246 |
|
|
| 247 |
|
|
| 248 |
|
|
| 249 |
|
|