My Favorite Movies
| Filsan911's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ultraviolet 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Humko Tumse Pyaar Hai 2005, Unrated) |
|
| 4 |
Kuch Kuch Hota Hai 1998, Unrated) |
|
| 5 |
Sirf Tum 1999, Unrated) |
|
| 6 |
Hulchul 2004, Unrated) |
|
| 7 |
Aap Ki Khatir 2006, Unrated) |
|
| 8 |
Yaadein 2001, Unrated) |
|
| 9 |
Dil Hai Tumhaara 2002, G) |
|
| 10 |
Kuch Na Kaho 2003, G) |
|
| 11 |
Main Hoon Na 2004, G) |
|
| 12 |
Kal Ho Naa Ho 2003, Unrated) |
|
| 13 |
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001, PG) |
|
| 14 |
Kabhi Alvida Naa Kehna 2006, Unrated) |
|
| 15 |
Dhaai Akshar Prem Ke 2000, Unrated) |
|
| 16 |
Miami Vice 2006, R) |
|
| 17 |
Dilwale Dulhania Le Jayenge 1995, G) |
|
| 18 |
Shaadi Se Pehle 2006, Unrated) |
|
| 19 |
Fight Club: Members Only 2006, Unrated) |
|
| 20 |
Gaja Gamini 2001, Unrated) |
|
| 21 |
The Mistress of Spices 2005, PG-13) |
|
| 22 |
Home Delivery: Aapko... Ghar Tak 2005, Unrated) |
|
| 23 |
Don 2006, Unrated) |
|
| 24 |
Fiza 2000, Unrated) |
|
| 25 |
Fanaa 2006, Unrated) |
|
| 26 |
Jaan-E-Mann 2005, Unrated) |
|
| 27 |
Rocky: The Rebel 2005, Unrated) |
|
| 28 |
Chori Chori Chupke Chupke 2001, PG) |
|
| 29 |
Saathiya 2002, Unrated) |
|
| 30 |
Kaal (Kalank) 2005, PG-13) |
|
| 31 |
Taal 2000, G) |
|
| 32 |
You, Me and Dupree 2006, PG-13) |
|
| 33 |
Masti 2004, Unrated) |
|
| 34 |
Bride and Prejudice 2004, PG-13) |
|
| 35 |
Shabd 2004, Unrated) |
|
| 36 |
Chalte Chalte 2003, Unrated) |
|
| 37 |
Swades 2004, Unrated) |
|
| 38 |
Smokin' Aces 2007, R) |
|
| 39 |
I See You 2006, Unrated) |
|
| 40 |
Khushi 2003, Unrated) |
|
| 41 |
Chup Chup Ke 2006, Unrated) |
|
| 42 |
Krrish 2006, Unrated) |
|
| 43 |
36 China Town 2006, Unrated) |
|
| 44 |
Namastey London 2007, Unrated) |
|
| 45 |
Fida 2004, Unrated) |
|
| 46 |
Salaam-e-Ishq 2007, Unrated) |
|
| 47 |
Ishq (Romance) 1997, Unrated) |
|
| 48 |
Dosti: Friends Forever , Unrated) |
|
| 49 |
Mujhse Dosti Karoge 2002, Unrated) |
|
| 50 |
Na Tum Jaano Na Hum 2002, Unrated) |
|
| 51 |
Salaam Namaste 2005, Unrated) |
|
| 52 |
Dhoom 2 (Dhoom:2) 2006, Unrated) |
|
| 53 |
Waqt: The Race Against Time 2005, Unrated) |
|
| 54 |
Vivah 2005, Unrated) |
|
| 55 |
Humko Deewana Kar Gaye 2006, Unrated) |
|
| 56 |
Ajnabee 2001, Unrated) |
|
| 57 |
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997, Unrated) |
|
| 58 |
Raja Hindustani 1996, Unrated) |
|
| 59 |
Kaho Naa... Pyaar Hai (Say This Is Love) 2000, Unrated) |
|
| 60 |
Baabul 2005, Unrated) |
|
| 61 |
Pyare Mohan 2006, Unrated) |
|
| 62 |
Shaadi No. 1 2005, Unrated) |
|
| 63 |
No Entry 2005, G) |
|
| 64 |
Kyaa Dil Ne Kahaa 2002, Unrated) |
|
| 65 |
Kya Love Story Hai 2007, Unrated) |
|
| 66 |
Apna Sapna Money Money 2005, Unrated) |
|
| 67 |
Holiday 2006, Unrated) |
|
| 68 |
Raaz 2002, Unrated) |
|
| 69 |
Chehraa 2005, Unrated) |
|
| 70 |
Life Mein Kabhie Kabhiee 2007, Unrated) |
|
| 71 |
Plan 2004, Unrated) |
|
| 72 |
Om Shanti Om 2007, Unrated) |
|
| 73 |
Zindaggi Rocks 2006, Unrated) |
|
| 74 |
Kyaa Kool Hai Hum (We Are So Cool) 2005, Unrated) |
|
| 75 |
Kya Kehna (Friends) 2000, Unrated) |
|
| 76 |
Dus 2005, Unrated) |
|
| 77 |
Dhadkan 2000, Unrated) |
|
| 78 |
Shaadi Karke Phas Gaya Yaar 2006, Unrated) |
|
| 79 |
Apne , Unrated) |
|
| 80 |
Mere Yaar Ki Shaadi Hai (My Friend's Wedding) 2002, Unrated) |
|
| 81 |
Nishabd 2007, Unrated) |
|
| 82 |
Main Prem Ki Diwani Hoon 2003, Unrated) |
|
| 83 |
Dhamaal 2007, Unrated) |
|
| 84 |
Cash 2007, Unrated) |
|
| 85 |
Hum Tum 2004, Unrated) |
|
| 86 |
Koi... Mil Gaya (I Found Someone) 2003, G) |
|
| 87 |
Honeymoon Travels Pvt. Ltd. 2007, Unrated) |
|
| 88 |
Aap Mujhe Achche Lagne Lage 2002, Unrated) |
|
| 89 |
She's All That 1999, PG-13) |
|
| 90 |
Dostana 2008, R) |
|
| 91 |
Fashion 2008, Unrated) |
|
| 92 |
A Walk to Remember 2002, PG) |























































































Filsan911 posted 2 years ago
ALL THESE ARE MY FAVOURITE MOVIES