My Favorite Movies


  filmfreek's Rating My Rating
1
Batman Begins 2005,  PG-13)
Batman Begins
Best Batman ever!
2
The Aviator 2004,  PG-13)
The Aviator
Amazing film... Great job of bringing back the good old days!
3
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
4
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
5
Rounders 1998,  R)
6
Blow 2001,  R)
Blow
Great Movie
7
Leaving Las Vegas 1995,  R)
8
Commando 1985,  R)
Commando
In an action context this is the greatest movie in history.
9
A Good Year 2006,  PG-13)
A Good Year
Excellent FILM!!!
10
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder)
Fuckin sweet movie!
11
How the Grinch Stole Christmas 2000,  PG)
12
National Treasure 2004,  PG)
National Treasure
AWESOME MOVIE!
13
Deck the Halls 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments