My Favorite Movies
| fijigirl06's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 2 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 3 |
Snakes on a Plane 2006, R) |
|
| 4 |
Little Man 2006, PG-13) |
|
| 5 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Malibu's Most Wanted 2003, PG-13) |
|
| 7 |
The Guru 2002, R) |
|
| 8 |
Bend It Like Beckham 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001, PG) |
|
| 10 |
Hum Aapke Hain Koun...! (What Am I to You...!) 1994, Unrated) |
|
| 11 |
Humko Tumse Pyaar Hai 2005, Unrated) |
|
| 12 |
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997, Unrated) |
|
| 13 |
Kuch Kuch Hota Hai 1998, Unrated) |
|
| 14 |
Straight From the Heart (Hum Dil De Chuke Sanam) 1999, Unrated) |
|
| 15 |
Mujhse Dosti Karoge 2002, Unrated) |
|
| 16 |
Shaadi Se Pehle 2006, Unrated) |
|
| 17 |
Don 2006, Unrated) |


















anilbhangale posted 3 years ago
good favourates