My Favorite Movies
Cool. Funny. Action Pack. Brilliant.
Superheroes. Romantic comedy!
| fieryray's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 3 |
What a Girl Wants 2003, PG) |
|
| 4 |
The League of Extraordinary Gentlemen 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Shanghai Noon 2000, PG-13) |
|
| 6 |
Bend It Like Beckham 2002, PG-13) |
|
| 7 |
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004, PG) |
|
| 8 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 9 |
Agent Cody Banks 2003, PG) |
|
| 10 |
House of Wax 2005, R) |
|
| 11 |
The Lizzie McGuire Movie 2003, PG) |
|
| 12 |
Men in Black II 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Ella Enchanted 2004, PG) |
|
| 14 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004, G) |
|
| 15 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 16 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 17 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 18 |
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007, Unrated) |
|
| 19 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Freaky Friday 2003, PG) |
|
| 21 |
Raise Your Voice 2004, PG) |
|
| 22 |
Just Married 2003, PG-13) |
|
| 23 |
High School Musical 2 2007, G) |
|
| 24 |
Super Sweet 16: The Movie 2007, Unrated) |
|
| 25 |
Another Cinderella Story 2008, PG) |

























