Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fiebel's Rating My Rating
1
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
2
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
3
Love Actually 2003,  R)
4
Sliding Doors 1998,  PG-13)
5
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
6
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
7
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
8
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
9
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
10
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
11
Ella Enchanted 2004,  PG)
12
From Hell 2001,  R)
13
Chocolat 2000,  PG-13)
14
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
17
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
18
The Wind That Shakes the Barley 2006,  PG-13)
19
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
20
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
21
The Parent Trap 1998,  PG)
22
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
23
Imagine Me & You 2005,  R)
24
Casino Royale 2006,  PG-13)
25
Blood Diamond 2006,  R)
26
Ratatouille 2007,  G)
27
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys) 2006,  PG)
28
August Rush 2007,  PG)
29
Mansfield Park 1998,  PG-13)
30
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments