Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fhcAsh2008's Rating My Rating
1
Peter Pan 2003,  PG)
2
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
This is definately a great movie !!!!!! I loved everything about it !! The actors did an awesome job.A little Tearjerker
3
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
Brilliant ! This movie is really just... I can't explain it, but it was good. also a Tear Jerker
4
How to Deal 2003,  PG-13)
5
That Funny Feeling 1965,  Unrated)
That Funny Feeling
this was soo funny it was very well written !
6
*batteries not included 1987,  PG)
*batteries not included
the aliens were sooo cute !
7
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
Totally AWESOME. George Lucas is brilliant for writing this series ! It was sad to see that happen to Annikan though
8
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
9
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
10
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
11
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
12
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
13
Because I Said So 2007,  PG-13)
14
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Dancing was soooo cool !
15
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
the dancing had me entranced it was also a great plot.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments