My Favorite Movies
Give list a short description
| ffish789's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Crash 2005, R) |
|
| 2 |
Gridiron Gang 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Walking Tall 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Hustle & Flow 2004, R) |
|
| 8 |
Eight Below 2006, PG) |
|
| 9 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Eurotrip 2004, R) |
|
| 13 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Lightning Jack 1994, PG-13) |
|
| 15 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 16 |
American Gangster 2007, R) |
|
| 17 |
Harold & Kumar Go to White Castle 2004, R) |
|
| 18 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Freedom Writers 2007, PG-13) |
|
| 20 |
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 2008, R) |
|
| 21 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 22 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 23 |
The Kingdom 2007, R) |
|
| 24 |
A Bronx Tale 1993, R) |
























