My Favorite Movies
| Ferrin9995's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Steel Magnolias 1989, PG) |
|
| 2 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 3 |
Cinderella 1950, G) |
|
| 4 |
Funny Girl 1968, G) |
|
| 5 |
Grease 1978, PG) |
|
| 6 |
Camelot 1967, G) |
|
| 7 |
Can't Buy Me Love 1987, PG-13) |
|
| 8 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 9 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 10 |
Only You 1994, PG) |
|
| 11 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 12 |
The King and I 1956, G) |
|
| 13 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 14 |
The Happiest Millionaire 1967, G) |














