Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ferfo88's Rating My Rating
1
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
best commedy ever
2
Grease 1978,  PG)
Grease
my fave
3
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
probably my fave movie along with meet the fockers
4
Pan's Labyrinth 2006,  R)
Pan's Labyrinth
it is one of the 8 best movies i have ever seen , you really have to see this movie
5
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
Mrs. Doubtfire
it's so funy
6
Ghost 1990,  PG-13)
Ghost
top 10
7
The Exorcist 1973,  R)
The Exorcist
best scary movie ever
8
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
AWESOME !!!!!!!!!!!!! AMAZING !!!!!!!!!!!! IT'S PERFECT ... EVRYTHING STEVEN SPIELBERG DOES IS GOOD ....... THE SOUNDS ARE GREAT , THE STORY , AND THE TECHNOLOGY AND IT'S FUNNY AS HELL !!!!! I STRONGLY RECOMMEND IT
9
Jurassic Park 1993,  PG-13)
Jurassic Park
i love this movie , is in my top 15
10
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
love it....... one of my faves
11
Liar Liar 1997,  PG-13)
Liar Liar
i love this movie..... i like when jim does the psychotic but funny person
12
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
who has not seen this movie ??????????????
13
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
the best xmen movie so far
14
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
X2: X-Men United
love storm in this one, she ios the best xmen
15
X-Men 2000,  PG-13)
X-Men
amazing !!!!
16
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
the best spider-man so far
i was waiting for venom to come out in a movie
17
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
just love it
18
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
The Lost World - Jurassic Park
i love this movie ....... i like that they go to the city, it's really close to being the best jurassic movie
19
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
Spider-Man 2
it is so cool, except the octopus guy
20
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
this freaking movie iz hilarious
21
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
this movie is so cool
22
Waist Deep 2006,  R)
Waist Deep
i was shocked
23
American Psycho 2000,  R)
American Psycho
weird but so cool
24
Date Movie 2006,  PG-13)
Date Movie
funny as hell
25
Racing Stripes 2005,  PG)
Racing Stripes
love ZEBRAS
26
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
Jurassic Park III
cool
27
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
top 15
28
Hustle & Flow 2004,  R)
Hustle & Flow
alright
29
Norbit 2007,  PG-13)
Norbit
some part were bootleg but it was hilarious
30
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
very funny and nice story
31
Cars 2006,  G)
Cars
one of my fave
32
The Reaping 2007,  R)
The Reaping
AMAZING
33
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
it was pretty funny

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments