My Favorite Movies


  fentonmeiks1's Rating My Rating
1
Blazing Saddles 1974,  R)
Blazing Saddles
Great classic comedy ...
2
Pitch Black 2000,  R)
Pitch Black
You're not afraid of the dark, are you?
3
Lewis Black: Black on Broadway 2004,  Unrated)
4
Lewis Black: Red, White & Screwed 2006,  Unrated)
5
Frailty 2002,  R)
Frailty
God will protect me ...
6
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Very good movie, good way to complete the trilogy.
9
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
10
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
11
300 2007,  R)
300
THIS ... IS ... SPARTA!!!!!

This is a very enjoyable film full of stylized action and gore.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments