My Favorite Movies
| fehoozy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Scarlet Pimpernel 1982, Unrated) |
|
| 2 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 3 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 4 |
The Three Musketeers 1993, PG) |
|
| 5 |
The Count of Monte Cristo 2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Apple Dumpling Gang 1975, G) |
|
| 7 |
Akeelah and the Bee 2006, PG) |
|
| 8 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 9 |
Ella Enchanted 2004, PG) |
|
| 10 |
Robin Hood: Men in Tights 1993, PG-13) |
|
| 11 |
Peter Pan 2003, PG) |
|
| 12 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 13 |
American Outlaws 2001, PG-13) |
|
| 14 |
School of Rock 2003, PG-13) |














