Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fearblank's Rating My Rating
1
The Village 2004,  PG-13)
The Village
my favourite movie of all time... so far...
2
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
woot! hp... go dan... love you...
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Loved it... go Harry and Ginny...
4
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
good... hp! woot!
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
bet. movie. so. far!!! again... woot! hp!
6
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
this let me down.... i hated the kiss... i hate cho chang... i hate katie leung... the veil sucked... and worst of all... I LAUGHED AFTER SIRIUS DIED! *sob*
7
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
8
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
9
The Illusionist 2006,  PG-13)
10
The Prestige 2006,  PG-13)
11
The Silence of the Lambs 1991,  R)
12
Hannibal 2001,  R)
13
Elektra 2005,  PG-13)
14
Van Helsing 2004,  PG-13)
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
lotr! woot! go hobbitses!
16
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
lotr! woot! awsome!
17
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
loved it... as i say lotr! woot!
18
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
19
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
awsomest movie about robots!
20
Freedom Writers 2007,  PG-13)
21
TMNT 2007,  PG)
22
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
soo sweet... loved it to death... twice... lol
23
From Hell 2001,  R)
24
The Amulet of Samarkand ,  Unrated)
The Amulet of Samarkand
ahhh!!! really want to see it... *dies waiting*...

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments