My Favorite Movies
| fbs2b's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 2 |
Rear Window 1954, PG) |
|
| 3 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 4 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 5 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 7 |
The Shining 1980, R) |
|
| 8 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 9 |
Alien 1979, R) |
|
| 10 |
American Beauty 1999, R) |










