My Favorite Movies


  1. fb613788443
  2. Denise

  fb613788443's Rating My Rating
1
The Cell 2 2008,  R)
2
Passengers 2008,  PG-13)
3
Dr. Seuss' Horton Hears a Who! 2008,  G)
4
My Bloody Valentine 3-D 2009,  R)
5
The Brave Little Toaster 1987,  G)
6
The Brave Little Toaster Goes to Mars (The Brave Little Toaster 2) 1998,  Unrated)
7
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
8
Saw V 2008,  R)
9
The Golden Compass 2007,  PG-13)
10
Finding Nemo 2003,  G)
11
The Godfather 1972,  R)
12
Shrek 2001,  PG)
13
A Haunting in Connecticut 2002,  Unrated)
14
The Haunting in Connecticut 2009,  PG-13)
15
The Lion King 1994,  G)
16
Pinocchio's Revenge 1996,  R)
17
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
18
The Shawshank Redemption 1994,  R)
19
The Notebook 2004,  PG-13)
20
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
21
Frailty 2002,  R)
22
Gia 1998,  R)
23
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
24
Casino 1995,  R)
25
GoodFellas 1990,  R)
26
Ocean's Eleven 1960,  Unrated)
27
The Ocean's 11 Story 2002,  Unrated)
28
The Cell 2000,  R)
29
My Bloody Valentine 1981,  R)
30
Angel Eyes 2001,  R)
31
Rocky 1976,  PG)
32
Rocky Balboa 2006,  PG)
33
The Incredible Hulk 2008,  PG-13)
34
Hulk 2003,  PG-13)
35
The Nanny 1965,  Unrated)
36
Mildred Pierce 1945,  Unrated)
37
Casablanca 1942,  PG)
38
Dohaa (Dark Waters) 2008,  Unrated)
39
Dark Water 2005,  PG-13)
40
Scream 1996,  R)
41
Scream 2 1997,  R)
42
Scream 3 2000,  R)
43
The Ring Two 2005,  PG-13)
44
The Ring 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments