My Favorite Movies


  1. fb527861258
  2. Kazumi

  fb527861258's Rating My Rating
1
Chinjeolhan geumjassi (Lady Vengeance) (Sympathy for Lady Vengeance) 2005,  R)
2
Long khong (Art of the Devil 2) 2005,  Unrated)
3
Art Of The Devil 3 (Long Khong 2) 2008,  Unrated)
4
Khon len khong (Art of the Devil) 2004,  Unrated)
5
Whispering Corridors 1998,  R)
6
The Coffin 2008,  Unrated)
7
A Dirty Shame 2004,  R)
8
4bia (Phobia) 2008,  Unrated)
9
American Psycho 2000,  R)
10
The Last Starfighter 1984,  PG)
11
Man cheng jin dai huang jin jia (Curse of the Golden Flower) 2006,  R)
12
Dumplings (Gaau ji) 2004,  Unrated)
13
Female Trouble 1975,  NC-17)
14
Hairspray 1988,  PG)
15
Hairspray 2007,  PG)
16
Hero 2002,  PG-13)
17
Lust in the Dust 1984,  R)
18
Marie Antoinette 2006,  PG-13)
19
Drag Me to Hell 2009,  PG-13)
20
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
21
30 Days of Night 2007,  R)
22
Little Ashes 2008,  R)
23
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
24
Pink Flamingos 1972,  NC-17)
25
The Best Little Whorehouse in Texas 1982,  R)
26
The Goonies 1985,  PG)
27
La Terza Madre (Mother of Tears: The Third Mother) 2007,  R)
28
WALL-E 2008,  G)
29
Death Bell (Gosa) 2008,  Unrated)
30
House of Wax 2005,  R)
31
Friday the 13th 2009,  R)
32
H2: Halloween II 2009,  R)
33
Coraline 2009,  PG)
34
300 2007,  R)
35
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
36
Finding Nemo 2003,  G)
37
Gladiator 2000,  R)
38
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
39
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
40
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
41
Pulp Fiction 1994,  R)
42
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
43
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
44
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
45
The Notebook 2004,  PG-13)
46
Taxidermia 2005,  Unrated)
47
Clash of the Titans 1981,  PG)
48
28 Days Later 2002,  R)
49
28 Weeks Later... 2007,  R)
50
Carrie 1976,  R)
51
Oldboy 2004,  R)
52
L'uccello dalle piume di cristallo (The Bird With the Crystal Plumage) 1969,  PG)
53
The Exorcist 1973,  R)
54
Dohaa (Dark Waters) 2008,  Unrated)
55
Dark Water 2005,  PG-13)
56
The Abandoned 2007,  R)
57
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
58
Suicide Club 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments