Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. fb1132553922
  2. Vivek

  fb1132553922's Rating My Rating
1
The Cell 2000,  R)
2
Snatch 2001,  R)
3
Sherlock Holmes 2009,  PG-13)
4
Gamyam 2008,  Unrated)
5
Happy Days 2007,  Unrated)
6
Fanaa 2006,  Unrated)
7
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
8
Mozhi 2007,  Unrated)
9
The Incredibles 2004,  PG)
10
Pollathavan 2006,  Unrated)
11
Finding Nemo 2003,  G)
12
Van Helsing 2004,  PG-13)
13
Anniyan 2005,  Unrated)
14
The Holiday 2006,  PG-13)
15
Virumaandi 2004,  Unrated)
16
Minority Report 2002,  PG-13)
17
The Untouchables 1987,  R)
18
Liar Liar 1997,  PG-13)
19
Raam 2005,  Unrated)
20
Armageddon 1998,  PG-13)
21
Memento 2000,  R)
22
Munich 2005,  R)
23
No Smoking 2007,  Unrated)
24
Raging Bull 1980,  R)
25
GoodFellas 1990,  R)
26
Baby Geniuses 1999,  PG)
27
Speed Racer 2008,  PG)
28
Problem Child 1990,  PG)
29
The Notebook 2004,  PG-13)
30
The Matrix 1999,  R)
31
Fight Club 1999,  R)
32
Pulp Fiction 1994,  R)
33
Forrest Gump 1994,  PG-13)
34
Inglourious Basterds 2009,  R)
35
The Fall 2006,  R)
36
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
37
The Hurt Locker 2008,  R)
38
Notting Hill 1999,  PG-13)
39
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
40
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
41
The Hangover 2009,  R)
42
Taken 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments