Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. fb1102174604
  2. Jesse

  fb1102174604's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
2
Finding Nemo 2003,  G)
3
Prison Break: The Final Break 2009,  Unrated)
4
Ninja Assassin 2009,  R)
5
Forrest Gump 1994,  PG-13)
6
Gladiator 2000,  R)
7
Mean Girls 2004,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
11
Shrek 2001,  PG)
12
The Departed 2006,  R)
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
14
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
15
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
16
The Matrix 1999,  R)
17
The Notebook 2004,  PG-13)
18
Transformers 2007,  PG-13)
19
V for Vendetta 2006,  R)
20
Wedding Crashers 2005,  R)
21
In the Electric Mist 2009,  R)
22
Everybody's Fine 2009,  PG-13)
23
Where the Wild Things Are 2009,  PG)
24
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant 2009,  PG-13)
25
Henry Poole Is Here 2008,  PG)
26
Lost Boys: The Tribe 2008,  R)
27
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
28
Flight of the Phoenix 2004,  PG-13)
29
Pineapple Express 2008,  R)
30
Iron Man 2 2010,  PG-13)
31
Iron Man 2008,  PG-13)
32
Hairspray 2007,  PG)
33
High School Musical: The Concert 2007,  Unrated)
34
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
35
Chéri 2009,  R)
36
I Love You Beth Cooper 2009,  PG-13)
37
Almost Famous 2000,  R)
38
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
39
Die Hard 1988,  R)
40
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
41
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
42
Bewitched 2005,  PG-13)
43
Ghost Town 2008,  PG-13)
44
Tin Man 1983,  Unrated)
45
The Terminal 2004,  PG-13)
46
Notting Hill 1999,  PG-13)
47
Spanglish 2004,  PG-13)
48
When I Met U 2009,  Unrated)
49
BFF (Best Friends Forever) 2009,  Unrated)
50
Ang Tanging Ina 2003,  Unrated)
51
For the First Time 2008,  Unrated)
52
Ded na si Lolo 2009,  Unrated)
53
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
54
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
55
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
56
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
57
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
58
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
59
Star Wars: The Clone Wars 2008,  PG)
60
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
61
All About Steve 2009,  PG-13)
62
Morning Raga 2004,  Unrated)
63
Shower Girls 1998,  Unrated)
64
Disturbia 2007,  PG-13)
65
Transamerica 2005,  R)
66
Four Brothers 2005,  R)
67
Cast Away 2000,  PG-13)
68
The Imaginarium of Doctor Parnassus 2009,  PG-13)
69
Next Avengers: Heroes of Tomorrow 2008,  PG)
70
Robots 2005,  PG)
71
Moh waan chue fong (Mo huan chu fang) (Magic Kitchen) 2004,  Unrated)
72
Hotel Rwanda 2004,  PG-13)
73
Green Street Hooligans 2005,  R)
74
The Matrix Reloaded 2003,  R)
75
The Matrix Revolutions 2003,  R)
76
Wonder Woman 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments