My Favorite Movies


  fazioman's Rating My Rating
1
La Double Vie de Véronique (The Double Life of Veronique) 1991,  R)
2
Buffalo 66 1998,  R)
3
Stalker 1979,  Unrated)
4
The Dark Side of the Heart (El Lado oscuro del corazón) 1992,  R)
5
Irreversible 2002,  Unrated)
6
Blade Runner 1982,  R)
7
Jésus de Montréal (Jesus of Montreal) 1989,  R)
8
Amarcord 2009,  R)
9
Grindhouse 2007,  R)
10
Old Joy 2005,  Unrated)
11
Being John Malkovich 1999,  R)
12
La Voie lactée (The Milky Way) 1969,  PG)
13
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
14
Nine Queens (Nueve reinas) 2001,  R)
15
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring 2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments