My Favorite Movies
| faye333's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 2 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 3 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 4 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 5 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 6 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 7 |
The 'Burbs 1989, PG) |
|
| 8 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 9 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 10 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 11 |
Fried Green Tomatoes 1991, PG-13) |











