My Favorite Movies
| fatelvis001's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Change of Habit 1969, R) |
|
| 3 |
Sexy Beast 2001, R) |
|
| 4 |
Casino 1995, R) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 6 |
The Hard Word 2002, R) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 8 |
Naked Lunch 1991, R) |
|
| 9 |
Bubba Ho-Tep 2002, R) |
|
| 10 |
Yojimbo 1961, Unrated) |
|
| 11 |
Time Bandits 1981, PG) |
|
| 12 |
The Magnificent Seven 1960, R) |
|
| 13 |
The Harder They Come 1972, R) |
|
| 14 |
The Krays 1990, R) |
|
| 15 |
Corndog Man 1999, Unrated) |
|
| 16 |
Sin City 2005, R) |
|
| 17 |
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954, Unrated) |
|
| 18 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 19 |
Snatch 2001, R) |
|
| 20 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 21 |
The Warui yatsu hodo yoku nemuru (The Bad Sleep Well) 1962, Unrated) |
|
| 22 |
300 2007, R) |
|
| 23 |
Alice in Wonderland 1951, G) |
|
| 24 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 25 |
Brick 2006, R) |
|
| 26 |
Where the Buffalo Roam 1980, R) |
|
| 27 |
Chopper 2000, R) |
|
| 28 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 29 |
Super Troopers 2002, R) |
|
| 30 |
Beerfest 2006, R) |
|
| 31 |
Blazing Saddles 1974, R) |






























