Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Fantasyanime's Rating My Rating
1
Big Fish 2004,  PG-13)
Big Fish
Freaking love this movie and love that the dad of his has great stories and are cute and awesome^^
2
Sad Movie 2005,  Unrated)
Sad Movie
OMG this movies is awesome and freakin sad it made me sad but i loved it at the same time^^
3
Jeni, Juno 2005,  Unrated)
Jeni, Juno
OMG Juno is so hot and cute to jeni i love this movie and how he does stuff for her^^..Cute^^
4
Geunomeun meoshiteotda (He Was Cool) 2004,  Unrated)
Geunomeun meoshiteotda (He Was Cool)
omg this was hecka cute and i love it and He is sooo sweet^^
5
Minyeo-neun goerowo (200 Pounds Beauty) 2006,  Unrated)
Minyeo-neun goerowo (200 Pounds Beauty)
This movie is great and i love the songs and it is funny great movie!
6
Nuga geunyeo-wa jasseulkka? (Sexy Teacher) (Who Slept With Her) 2006,  Unrated)
Nuga geunyeo-wa jasseulkka? (Sexy Teacher) (Who Slept With Her)
OMG this movie was funny and the guys are so weird but funny^^. Good movie^^
7
Herb 2007,  Unrated)
Herb
This was a cute and loving movie but i hate the mom but the guy is hot^^
8
Hachimitsu to Clover (Honey & Clover) 2006,  Unrated)
Hachimitsu to Clover (Honey & Clover)
Love this movie and Takumi Mayama is soo hot and messed up but cute lol^^. it is a cute but i hate it at the same time^^
9
Yeonae, geu chameulsu-eomneun gabyeoum (Between Love and Hate) 2006,  Unrated)
Yeonae, geu chameulsu-eomneun gabyeoum (Between Love and Hate)
This was ok but i hate that guy he doesn't deserver her but it was good
10
Cheongchun-manhwa (Almost Love) 2006,  Unrated)
Cheongchun-manhwa (Almost Love)
OMG this is really fun but sad and cute and the same time^^
11
Tada, kimi wo aishiteru (Heavenly Forest) 2006,  Unrated)
Tada, kimi wo aishiteru (Heavenly Forest)
it was really cute and sad but i hate that girl how dare she but i still like it^^
12
Yeonae-sulsa (Love in Magic) 2004,  Unrated)
Yeonae-sulsa (Love in Magic)
This was cute and awesome and love the magic he does^^
13
Shinobi (Shinobi: Heart Under Blade) 2005,  R)
Shinobi (Shinobi: Heart Under Blade)
This is a awesome fighting and the love scene are cute^^
14
Joong-cheon (The Restless) (Demon Empire) 2006,  Unrated)
Joong-cheon (The Restless) (Demon Empire)
this is freakin awesome and love the scene and the fighting scene^^...It is cute
15
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
Love the songs they have! Ewan is freaking hott!!
16
The Painted Veil 2006,  PG-13)
The Painted Veil
Love how the story plot is in this story and i love the songs so interesting and also the ending is sad
17
He Loves Me, He Loves Me Not (À la folie... pas du tout) 2002,  PG-13)
He Loves Me, He Loves Me Not (À la folie... pas du tout)
she is crazy in this movie but love it XD
18
Rebecca 1940,  Unrated)
Rebecca
Cute but weird movie
love it!!
19
300 2007,  R)
300
Great fighting!!
20
Hot Fuzz 2006,  R)
21
Athena 1954,  Unrated)
22
Seven Brides for Seven Brothers 1954,  G)
23
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
24
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
25
Disturbia 2007,  PG-13)
26
Pan's Labyrinth 2006,  R)
27
Shaun of the Dead 2004,  R)
28
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005,  PG-13)
29
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
30
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns) 2002,  G)
31
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
32
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
love it because he kisses kagome^^..cute!!!
33
Wolf's Rain 2005,  Unrated)
34
Kiki's Delivery Service 1989,  G)
35
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
36
Spirited Away 2001,  PG)
37
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
38
Digging To China 1998,  PG)
39
My Neighbor Totoro 1988,  G)
40
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
41
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) 1995,  G)
42
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
43
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
44
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
45
She's the Man 2006,  PG-13)
46
Eragon 2006,  PG)
47
The Covenant 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments