My Favorite Movies


  fantasticrice's Rating My Rating
1
Crash 2005,  R)
2
The Matrix 1999,  R)
3
Minority Report 2002,  PG-13)
4
Love Actually 2003,  R)
5
The Butterfly Effect 2004,  R)
6
Vanilla Sky 2001,  R)
7
Planes, Trains and Automobiles 1987,  R)
8
Three Amigos! 1986,  PG)
9
The Game 1997,  R)
10
Office Space 1999,  R)
11
Spy Game 2001,  R)
12
The Net 1995,  PG-13)
13
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
14
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
15
28 Days Later 2002,  R)
16
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
17
Big Fish 2004,  PG-13)
18
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
19
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
20
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
21
Fight Club 1999,  R)
22
Gladiator 2000,  R)
23
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
24
Jurassic Park 1993,  PG-13)
25
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997,  PG-13)
26
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
27
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
28
Back to the Future 1985,  PG)
29
Back to the Future Part II 1989,  PG)
30
Requiem for a Dream 2000,  R)
31
Top Gun 1986,  PG)
32
Rocky IV 1985,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments