Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  faniferente's Rating My Rating
1
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
beautiful! y l0ve that movie
2
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
cool
3
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
its so cute & funny :]
4
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
Confessions of a Teenage Drama Queen
haha... i like this
5
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
l0ve it :]
6
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
Romeo + Juliet
i l0ve it but its a sad story
7
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
8
Mulan 1998,  G)
9
Mulan II 2004,  G)
10
Pocahontas 1996,  G)
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
14
Freaky Friday 2003,  PG)
15
A Cinderella Story 2004,  PG)
16
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
19
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
20
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
i dint like tha end... =/
21
The Prince of Egypt 1998,  PG)
22
Joseph - King of Dreams 2000,  PG)
23
Ice Age 2002,  PG)
Ice Age
mi amar a sid!!!! :]
24
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
25
Hercules 1997,  G)
26
The Road to El Dorado 2000,  PG)
27
El Orfanato (The Orphanage) 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments