Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  famorrh's Rating My Rating
1
Forrest Gump 1994,  PG-13)
2
The Godfather 1972,  R)
3
Gladiator 2000,  R)
4
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
5
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
6
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
7
Bad Boys 1995,  R)
8
Bad Boys II 2003,  R)
9
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
11
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
12
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
13
Con Air 1997,  R)
14
Game of Death 1978,  R)
15
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) 1973,  R)
16
Double Jeopardy 1999,  R)
17
Si wang ta (Game of Death II) 1981,  R)
18
Bruce Lee - A Warrior's Journey 2000,  Unrated)
19
The Intercepting Fist 2001,  Unrated)
20
Fist of Fear, Touch of Death (The Dragon and the Cobra) 1980,  R)
21
The Green Hornet 1974,  Unrated)
22
Nan yang tang ren jie (Game of the Dragon) (Bruce Lee the Invincible) 1977,  R)
23
Enter the Dragon 1973,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments