My Favorite Movies


  Fallen13's Rating My Rating
1
V for Vendetta 2006,  R)
2
Spaceballs 1987,  PG)
3
The Illusionist 2006,  PG-13)
4
Gladiator 2000,  R)
5
Blade 1998,  R)
6
Queen of the Damned 2002,  R)
7
The Punisher 2004,  R)
8
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
9
Blade II 2002,  R)
10
Blade: Trinity 2004,  R)
11
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
12
Troy 2004,  R)
13
Old School 2003,  R)
14
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
15
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
16
Fantastic Four 2005,  PG-13)
17
Batman 1989,  PG-13)
18
Batman & Robin 1997,  PG-13)
19
Batman Forever 1995,  PG-13)
20
Underworld 2003,  R)
21
Underworld: Evolution 2006,  R)
22
3 Ninjas 1992,  PG)
23
3 Ninjas Kick Back 1994,  PG)
24
3 Ninjas - High Noon on Mega Mountain 1998,  PG)
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
26
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
27
Detroit Rock City 1999,  R)
28
X-Men 2000,  PG-13)
29
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
30
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
31
The Breakfast Club 1985,  R)
32
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
33
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
34
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
35
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
36
Sin City 2005,  R)
37
School of Rock 2003,  PG-13)
38
The Transporter 2002,  PG-13)
39
Transporter 2 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments