My Favorite Movies
| faisalmax's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
xXx: State of the Union 2005, R) |
|
| 2 |
Soul Plane 2004, R) |
|
| 3 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 4 |
Above the Rim 1994, R) |
|
| 5 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 6 |
The Nutty Professor 1996, PG-13) |
|
| 7 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 8 |
Undisputed II: Last Man Standing 2006, R) |
|
| 9 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 10 |
Double Impact 1991, R) |
|
| 11 |
Hard Target 1993, R) |
|
| 12 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 13 |
Juice 1992, R) |
|
| 14 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 15 |
New Jack City 1991, R) |
|
| 16 |
Malcolm X 1992, PG) |
|
| 17 |
Demolition Man 1993, R) |
|
| 18 |
Judge Dredd 1995, R) |
|
| 19 |
Anaconda 1997, PG-13) |
|
| 20 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 21 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 22 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 23 |
Predator 2 1990, R) |
|
| 24 |
Poetic Justice 1993, R) |
|
| 25 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 26 |
Braveheart 1995, R) |


























