Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fairyduck81's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
2
Apocalypto 2006,  R)
3
Clerks 1994,  R)
4
Donnie Darko 2001,  R)
5
Forrest Gump 1994,  PG-13)
6
Gladiator 2000,  R)
7
Heavy Metal 1981,  R)
8
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
9
Labyrinth 1986,  PG)
10
Party Monster 2003,  R)
11
Pulp Fiction 1994,  R)
12
Requiem for a Dream 2000,  R)
13
The Last Unicorn 1982,  G)
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
15
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
16
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
17
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
18
The Shawshank Redemption 1994,  R)
19
V for Vendetta 2006,  R)
20
Wizards 1977,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments