Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fagirltx's Rating My Rating
1
Overboard 1987,  PG)
2
By Hook Or By Crook 2001,  Unrated)
3
Foul Play 1978,  PG)
4
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
5
Bullets Over Broadway 1994,  R)
6
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
7
George Carlin: 40 Years of Comedy 1997,  Unrated)
8
The Black Dahlia 2006,  R)
9
Directors: Robert Altman 2000,  Unrated)
10
Carrie 1976,  R)
11
Scarface 1983,  R)
12
Snake Eyes 1998,  R)
13
Carlito's Way 1993,  R)
14
Raising Cain 1992,  R)
15
Blow Out 1981,  R)
16
Dressed to Kill 1980,  R)
17
Hi, Mom! 1970,  R)
18
Singin' in the Rain 1952,  G)
19
A Chorus Line 1985,  PG-13)
20
Julie Johnson 2001,  Unrated)
21
The Apple (Sib) 1998,  Unrated)
22
The Wrestler 2008,  R)
23
Another State of Mind 1984,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments