My Favorite Movies
| fafatemeh's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Devdas 2002, PG) |
|
| 2 |
Don 2006, Unrated) |
|
| 3 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 4 |
Kal Ho Naa Ho 2003, Unrated) |
|
| 5 |
Kabhi Alvida Naa Kehna 2006, Unrated) |
|
| 6 |
Om Shanti Om 2007, Unrated) |
|
| 7 |
Main Hoon Na 2004, G) |
|
| 8 |
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001, PG) |
|
| 9 |
Kuch Kuch Hota Hai 1998, Unrated) |
|
| 10 |
Mohabbatein 2000, PG) |
|
| 11 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 12 |
Troy 2004, R) |
|
| 13 |
Black 2005, Unrated) |
|
| 14 |
Chalte Chalte 2003, Unrated) |
|
| 15 |
Swades 2004, Unrated) |
|
| 16 |
Dil Se 1998, G) |
|
| 17 |
Asoka 2001, R) |
|
| 18 |
Kuch Na Kaho 2003, G) |
|
| 19 |
Fanaa 2006, Unrated) |
|
| 20 |
Veer Zaara (Veer-Zaara) 2004, Unrated) |
|
| 21 |
Baadshah 1999, PG) |
|
| 22 |
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997, Unrated) |
|
| 23 |
Pardes 1997, Unrated) |
|
| 24 |
Dilwale Dulhania Le Jayenge 1995, G) |
|
| 25 |
Josh 2000, Unrated) |
|
| 26 |
Kaal (Kalank) 2005, PG-13) |
|
| 27 |
Paheli 2005, G) |
|
| 28 |
Yes Boss 1997, Unrated) |
|
| 29 |
Aetbaar 2003, Unrated) |
|
| 30 |
Hum Tum 2004, Unrated) |
|
| 31 |
Salaam Namaste 2005, Unrated) |
|
| 32 |
Umrao Jaan 2005, Unrated) |
|
| 33 |
Guru 2007, Unrated) |
|
| 34 |
Baghban 2003, Unrated) |
|
| 35 |
Chak De! India 2007, Unrated) |
|
| 36 |
Heyy Babyy 2007, Unrated) |
|
| 37 |
Unfaithful 2002, R) |
|
| 38 |
Combien tu m'aimes? (How Much Do You Love Me?) 2005, Unrated) |



































