My Favorite Movies
<3
| fabulisa's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) 2001, Unrated) |
|
| 2 |
Siwore (Il Mare) 2000, Unrated) |
|
| 3 |
Rain Man 1988, R) |
|
| 4 |
My Girl 1991, PG) |
|
| 5 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 6 |
Big 1988, PG) |
|
| 7 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 8 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 9 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 10 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 11 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 12 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 13 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 14 |
Lethal Weapon 1987, R) |
|
| 15 |
Lethal Weapon 2 1989, R) |
|
| 16 |
Lethal Weapon 3 1992, R) |
|
| 17 |
Lethal Weapon 4 1998, R) |
|
| 18 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 19 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 20 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 22 |
Home Alone 2: Lost in New York 1992, PG) |
|
| 23 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 24 |
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984, PG) |
|
| 25 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 26 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 27 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 28 |
A Clockwork Orange 1971, R) |



























