My Favorite Movies
| f4aNgeL4eveR's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 3 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 4 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 6 |
2001: A Space Odyssey 1968, G) |
|
| 7 |
East of Eden 1955, PG) |
|
| 8 |
Sid & Nancy 1986, R) |
|
| 9 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 10 |
Taxi Driver 1976, R) |










