My Favorite Movies
| f0liage's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 2 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 3 |
TRON 1982, PG) |
|
| 4 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 5 |
Cars 2006, G) |
|
| 6 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 9 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |










