Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ezlove696's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
3
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
4
The Matrix 1999,  R)
5
Braveheart 1995,  R)
6
The Doom Generation 1995,  R)
The Doom Generation
it a must see.
7
Trainspotting 1996,  R)
Trainspotting
one of the best movies ever made
8
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
10
Resident Evil 2002,  R)
Resident Evil
mila i love you
11
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
12
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
Resident Evil: Extinction
good action, good story. i thought it would be over with this one.but i guess not. Milla rocks.
13
See No Evil 2006,  R)
See No Evil
kanes finest work
14
The People Under The Stairs 1991,  R)
15
Quigley Down Under 1990,  PG-13)
16
Under Siege 2: Dark Territory 1995,  R)
17
Under Siege 1992,  R)
18
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
19
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
20
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
21
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
22
Escape from L.A. 1996,  R)
Escape from L.A.
i love this movie cult classic
23
Escape from New York 1981,  R)
24
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 2008,  R)
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay
i reallly wanted to see this movie, and now i wished i hadnt, only one really good scene and it worth watching the whole thing for the george w bush inpersonator
25
A Life Less Ordinary 1997,  R)
A Life Less Ordinary
i havent seen this movie in years, its a good one

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. zappasgal
    zappasgal posted 4 years ago

    I agree with you that Milla rocks on EVERY level!!!!