My Favorite Movies
| eyesoflight's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Spawn 1997, PG-13) |
|
| 2 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 3 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 4 |
300 2007, R) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 7 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 8 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 9 |
Analyze This 1999, R) |
|
| 10 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 11 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007, PG) |
|
| 15 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 16 |
Mission Impossible 1996, PG-13) |
|
| 17 |
Mission Impossible 2 2000, PG-13) |
|
| 18 |
Mission: Impossible III 2006, PG-13) |
|
| 19 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 20 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 21 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 22 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 23 |
Inside Man 2006, R) |
|
| 24 |
Phone Booth 2003, R) |
|
| 25 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 26 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 27 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 28 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 29 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 30 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 31 |
American Pie 1999, R) |
|
| 32 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 33 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 34 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 35 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 36 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 37 |
Analyze That 2002, R) |
|
| 38 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 39 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 40 |
In the Land of Women 2006, PG-13) |








































